Chrystus zmartwychwstał. Ale wy i tak w to nie wierzycie.

źródło: uwazamrze.pl

To było chyba najkrótsze kazanie ks. Malińskiego: Jezus Chrystus żył, umarł i zmartwychwstał, ale wy i tak w to nie wierzycie. Amen. Niektórzy mieli mu to później za złe, że tak nam to rzucił prosto w twarz, bez komentarza, sugerując, że nie wierzymy w to, w co każdy z nas powinien wierzyć i był przekonany, że wierzy. Ale ja byłem mu wdzięczny za to kazanie, mimo, iż nie słyszałem go osobiście, a tylko mi go opowiedziano. Przez te wszystkie lata – a już ich od tego czasu minęło z dwadzieścia pięć – w każdą Wielkanoc te słowa sobie przypominam i pytam się siebie, czy rzeczywiście wierzę w to, że Chrystus zmartwychwstał i że my też zmartwychwstaniemy? Czy rzeczywiście w to wierzysz? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, nasza wiara nie ma najmniejszego sensu? A więc – czy wierzysz, że zmartwychwstał?

W te Święta Wielkiej Nocy życzę wam niezłomnej wiary, która pomaga znosić niestałość tego świata, oraz tego, abyście zawsze wymagali od siebie więcej, abyście od siebie wymagali, nawet gdyby inni od was nie wymagali (Św. Jan Paweł II). Tego wam życzę w ten radosny, ale trudny czas. Surrexit Christus, Alleluia!

A tym, którzy jeszcze nie czytali, bardzo polecam Śledztwo w sprawie zmartwychwstania.

Ks. Maliński był znany z mocnych, wymagających, a czasem też po prostu krótkich kazań. Innym przykładem takiego kazania jest następujące: Byłem w Rzymie. Pływałem z Papieżem. Tam – i z powrotem. Tam – i z powrotem. Tam – i z powrotem. Amen.

1 List do Koryntian, 15,17: A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach.

Reklamy